الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟

یکی دیگر از الگوریتم های گوگل که در رتبه بندی صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد الگوریتم پنگوئن می باشد. الگوریتم پنگوئن راهی برای مبارزه با وب سایت‌هایی است که قصد داشتند با استفاده از روش‌های کلاه سیاه مانند لینک‌سازی اسپم امتیاز بیشتری برای وب سایت خود کسب کنند. این الگوریتم در ابتدا به صورت یک فیلتر برای نتایج جستجو گوگل عمل می کرد. در سپتامبر ۲۰۱۶  جزئی از هسته اصلی الگوریتم‌های گوگل آمد و همچنان در حال بروز رسانی و بهبود عملکرد خود می باشد.

عملکرد الگوریتم پنگوئن

پنگوئن ۲ مورد را در یک وب سایت مورد بررسی قرار می دهد.

  • لینک سازی اسپم (Link Schemes)

    تکنیک استفاده از بک لینک ها برای سئو بسیار مهم است و باعث افزایش رنکینگ سایت شما می شود. متاسفانه سایت هایی وجود دارد که برای بهبود سئو و رنکینگ خود اقدام به خرید لینک می کنند. این عمل یکی از تکنیک های کلاه سیاه است. الگوریتم پنگوئن لینک های اسپم یک سایت را شناسایی می کند و وب سایت های متخلف را جریمه می کند.

  • تراکم بیش از حد کلمه کلیدی

    یکی از راه هایی که سئوکاران در گذشته برای بهبود امتیاز سایت خود انجام می دادند استفاده از کلمات کلیدی بود. زمانی که کلمه کلیدی تعیین می گردید با تکرار هر چه بیشتر آن کلمه اهمیت موضوع را برای گوگل خاطر نشان می کردند. پنگوئن برای جلوگیری از این عمل تراکم یا چگالی کلمات کلیدی را در نظر می گیرد. در صورتی که یک کلمه بیش از اندازه در یک متن تکرار شده باشد نه تنها دیگر مزیت محسوب نمی شود بلکه پنگوئن یک امتیاز منفی برای سایت شما در نظر می گیرد.

رهایی از جریمه پنگوئن

الگوریتم پنگوئن در فاصله‌های زمانی مختلف به سایت ها مراجعه می‌کند. در صورتی مشاهده  نشانه‌هایی از لینک‌سازی اسپم یا روش‌های غیرطبیعیِ دیگر، ممکن است سایت خاطی را جریمه کند. برای رهایی از جریمه باید مواردی که برای پنگوئن حائز اهمیت است را برطرف سازید. حذف لینک های اسپم و غیر طبیعی، استفاده معقول و طبیعی از کلمات کلیدی و… می تواند وب سایت شما را از این جریمه رها سازد.