تولید محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا، روشی از بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ می باشد که با تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند در ارتباط با محصولات، برای توسعه کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. هدف بازاریابی محتوا افزایش ترافیک سایت و درنتیجه جذب مشتری جدید و حفظ مشتریان قدیمی است.

بازاریابی محتوا در صورتی می تواند موفق باشد که اطلاعات ارزشمند و منحصر به فرد به مشتری منتقل کند و حس اعتماد را در مخاطب به وجود بیاورد.

بازاریابی محتوا می تواند باعث بهبود سئو سایت شود. به این ترتیب که با تولید محتوای با کیفیت که حاوی کلمات کلیدی باشد و کپی نیز نباشد، در نتایج موتورهای جستجو رتبه بهتری به دست آورده و سئو سایت بهبود می یابد.

تاثیر بازاریابی محتوا در سئو سایت

همانطور که قبلا بیان شد، هدف بازاریابی محتوا ارائه مطالب با ارزش به کاربر و جذب  و افزایش مشتری می باشد. اما بازاریابی محتوا می تواند در جهت بهبود سئو سایت انجام شود. استفاده از کلمات کلیدی در محتوا باعث می شود رتبه سایت در موتورهای جستجو بهبود پیدا کند.

به عنوان مثال، اگر شما سایت فروش موبایل دارید و قصد بهبود سئو سایت خود را دارید، می توانید با تولید محتوای با کیفیت در مورد “نکات مهم هنگام خرید موبایل”، هم باعث افزایش اطلاعات کاربر در این زمینه شوید و هم اینکه با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط، باعث بهبود رنک سایت در موتورهای جستجو شوید.