راه اندازی فروشگاه اینترنتی

صفر تا صد راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سال های اخیر ارزش و تعداد فروشگاه اینترنتی در جهان بسیار بالا رفته و در حال حاضر به رقم قابل توجهی رسیده است. در ایران نیز میزان درآمد از طریق راه اندازی فروشگاه اینترنتی مناسب بوده و همچنان در حال رشد می باشد. راه اندازی فروشگاه اینترنتی صرفا طراحی یک سایت فروشگاهی نیست و باید کارهای زیادی برای تحقق آن انجام داد. فضای کسب و کارهای اینترنتی به گونه ای است که داشتن مهارت در فروشندگی نیاز اساسی برای این کار نیست و همچنین با هر بودجه ای می توان این کار را شروع کرد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که کالا و خدمت مورد نظر خود را مشخص کنید و با مطالعه بازار، مشتریان بالقوه و بازار هدف را شناسایی کنید. همچنین باید برنامه کسب و کار خود را تدوین کنید. برای انجام دادن این کارها به نحو احسن بهتر است با یک متخصص و مشاور کسب و کار مشورت کنید.

طراحی سایت جهت فروشگاه اینترنتی

برای طراحی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی ابتدا باید یک نام دامنه مناسب برای وب سایت انتخاب کرد. این نام به عنوان برند کسب و کارتان تلقی می شود و باید نام مناسبی باشد. همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده از نام دامنه شما در آینده، بهتر است نام دامنه خود را با پسوندهای متفاوت ثبت کنید. پس از دامنه به قسمت انتخاب فضای هاست (میزبان) برای فروشگاه اینترنتی می رسیم. هاست ها به در دو نوع وجود دارند، هاست با سیستم عامل ویندوز و هاست با سیستم عامل لینوکس، که انتخاب آنها به زبان برنامه نویسی که در طراحی سایت فروشگاهی خود از آن استفاده کرده اید بستگی دارد.

در این مرحله باید وب سایت فروشگاه اینترنتی را طراحی کنید. برای این کار می توان از چند روش استفاده کرد که عبارتند از: استفاده از سیتم های مدیریت محتوای آماده مانند وردپرس، استفاده از سایت سازها و طراحی سایت اختصاصی خود به کمک برنامه نویسی.