محتوا و تولید محتوا چیست؟

محتوا اطلاعات مفید و جذابی است که با استفاده از آن می توان با مخاطب تعامل داشت. حال این اطلاعات می تواند به صورت متن، صوت، تصویر و یا ویدئو باشد. تهیه این اطلاعات هم تولید محتوا نام دارد. البته هیچ تعریف واحدی از محتوا وجود ندارد، اما با توجه به هدفی که تولید محتوا دنبال می کند می توان اینگونه گفت که تولید و تهیه هر نوع مطلبی از قبیل متن یا صدا یا تصویر که اطلاعاتی در زمینه محصولات یا خدمات ارائه شده در یک کسب و کار به مخاطب منتقل می کند و باعث جذب و حفظ مشتری می شود، تولید محتوا نام دارد.

هدف از تولید محتوا این است که مخاطبان بیشتری را به وب سایت جذب کرده تا بتوان محصولات و یا خدمات سایت را به آنها عرضه کرد. پس تولید محتوا بسیار مهم است و باید با رعایت یک سری نکات انجام شود.

نکات مهم در تولید محتوا

برای تولید محتوای با کیفیت و کاربر پسند باید نکاتی را رعایت کرد که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می کنیم.

  • به هیچ وجه محتوا را کپی نکنید

    تولید محتوا علاوه بر اینکه باید حاوی اطلاعات مفید باشد، باید منحصر به فرد نیز باشد و کپی نباشد. این کار باعث می شود که اعتماد کاربر به سایت کم شود و ارزش سایت خیلی پایین بیاید.

  • از عنوان ها و تیترهایی استفاده کنید که جذاب باشند

    داشتن تیتر مناسب و جذاب یکی از جاذبه های محتوای با کیفیت است. سرتیتر جذاب در تولید محتوا مانند بازاریاب عمل می کند و برای مطلب شما مخاطب جذب می کند.

  • از پیام های تصویری استفاده کنید

    برای کاربران به خاطر سپردن تصاویر بسیار آسان تر از متن است. علاوه بر این، استفاده از تصویر می تواند رتبه شما را در نتایج جستجوی گوگل بسیار بهبود ببخشد.